Minden, amit a konyhazónákról tudnod kell
Előfordult már veled, hogy főzés közben szükséged volt valamire, de hirtelen azt sem tudtad hol keresd? És hogy a főzés végére úgy érezted magad, mintha egy nagyobb távot futottál volna le? Valószínűleg abban a konyhában nem optimálisan voltak kialakítva a konyhazónák. De mi az a konyhazóna? Miért jó, és miért vedd mindenképpen számításba az új konyhád tervezésekor? Olvass tovább, mindent elárulok!
El kell, hogy keserítselek, az ideális konyha tervezése nem a megálmodott konyha lerajzolásával kezdődik, sokkal fontosabb, hogy gondolod át a bevásárlási és főzési szokásaidat. Ekkor jövök én, és kijelölöm a különböző munkaterületeket, amelyeket különböző zónákra osztok fel. Ne aggódj, ettől még a konyha designja olyan lesz, amilyennek megálmodtad, azzal a különbséggel, hogy a konyhazónák alapján tervezett konyhát jobb és kényelmesebb használni és ráadásul minden pontosan kézre esik majd, pont, ott és akkor, amikor szükséged lesz rá.
A konyhazónák
Tárolás zóna
A tárolás zónába kerülnek az élelmiszerek. Így a főzés vagy ételkészítés során csak egy helyre kell nyúlni. Kulcsszavak a könnyű hozzáférhetőség és az átláthatóság. Na emiatt is szeretem nagyon a kamraszekrényt és a fiókos megoldásokat.
Tálalás zóna
A tálalási zóna középpontjában az evőeszközök, étkészleteket és poharak állnak. Célszerű a közelében elhelyezni a mosogatógépet is, így a kipakolás is pillanatok alatt, könnyedén megy majd.
Mosogatás zóna
A mosogatógép zóna középpontjába érdemes tervezni a mosogatógépet és a mosogatótálcát. Praktikus fiókmegoldásokkal a tálca alatti rész is maximálisan kihasználható, ide pakolhatjuk a szivacsokat, súrolókat, rongyokat és a mosogatógép kellékeit.
Előkészítés zóna
Az előkészítő zónát ajánlott a főző- és mosogató zónák közé tervezni, hiszen itt kapnak majd helyet azok az eszközök, amelyekre a főzés során szükségünk lesz. A kihúzóban mindig kézre állnak, közvetlenül a munkapult alatt.
Főzés/sütés zóna
Az edényeket, serpenyőket és főzőkanalakat közvetlenül a főzőlap közelében érdemes elhelyezni. A praktikus, maximálisan kihúzható megoldásokkal pedig a felesleges hajlongás és keresgélés és megspórolható.
Egyszerű, praktikus és logikus.
Az öt konyha zónát, mérettől függetlenül minden konyhában ki lehet alakítani. Ha jobbkezes vagy, akkor a sorrend a következő: tárolás -> tálalás -> mosogatás -> előkészítés -> főzés/sütés. Balkezeseknek a sorrend épp a fordítottja.
Konyhatervezés előtt állsz? A tervezésben és a kivitelezésben is segítek megvalósítani álmaid konyháját! Kattints a gombra és kérj ingyenes árajánlatot »