L-alakú álomkonyha kis- és nagy lakásokhoz
Az L-alakú konyha a kis lakásokból indult hódító útjára, és mára a legtágasabb házakban is gyakran alkalmazzák ezt az elrendezést. A különböző méretű otthonokban azonban a kialakítás tervezésekor eltérő szabályokat kell betartanod. Megmutatom neked, miként hozhatod ki L-alakú konyhádból a maximumot.
Tartsd szem előtt az L-alakú konyha alapszabályát
Azt, hogy a legpraktikusabban kell kihasználnod a rendelkezésedre álló helyet, hiszen az L-alakú elrendezésben csupán két, egymásra merőleges falsíkot használsz a konyhai munkafolyamatok során. Cserébe viszont a fennmaradó területen kialakíthatsz egy hangulatos konyhaszigetet.
Mérd fel a konyhád adta lehetőségeket
A kis lakásokban, ahol a konyha alapterülete nagyjából 180x270cm az L-alakú elrendezés a legoptimálisabb, mivel a kevés bútor nem nyomja össze még jobban az amúgy is szűk teret. Egy garzonlakásban is tökéletes választás az L-alakú elrendezés, mivel a nappalival összenyitott konyhában egyébként is csak két falfelület áll rendelkezésedre.
Egy közepes méretű (180x360 cm) L-alakú konyha egyik legnagyobb előnye, hogy itt már kényelmesen elfér két ember is. Párod segítségével a vacsora gyorsabban elkészül, és így több időtök marad egymásra is.
Egy tágas L-alakú (240x480) konyhában ne használj túl sok felsőszekrényt, mert könnyedén káosz alakulhat ki pakolás közben. A rendszerezett tároláshoz bőven elegendő helyet nyújtanak az alsószekrények, a legfontosabb és leggyakrabban használt dolgaidat ide rakd, így reggeli közben is mindig tudni fogod majd, hogy hol keresd kedvenc teás bögrédet.
Ragaszkodj a kényelmes és egyszerű munkafolyamatokhoz
Oszd fel a rendelkezésedre álló területet zónákra munkafolyamatok szerint. Ha az egyes feladatokhoz tartozó dolgokat egymáshoz közel tárolod, konyhád használata is sokkal élvezetesebb lesz majd.
Az előkészítés zónája lesz L-alakú konyhád központja, hiszen a legtöbb időt itt töltöd majd. A praktikus elrendezésének köszönhetően pedig még a legnagyobb szülinapi ebéd elkészítése is gyerekjáték lesz.
Howa tipp: a kényelmes tároláshoz használd ki a rejtett zugokat is. Egy sarokfiókban és egy keskeny kihúzóban összes fűszered, élesztőd és sütőporod is mindig kéznél lesz majd.
Az előkészítés területét egyik oldalról a mosogatás, másik oldalról pedig a főzés zónája határolja. Így miután megfűszerezted a húsokat, már mehetnek is a melletted álló serpenyőbe. Mivel a mosogatód is csak egy karnyújtásnyira van, a panírban úszó tányérok helyét is pillanatok alatt átvehetik a tiszta süteményes tálcák.
A tálalás zónája a mosogató mellett kap helyet ebben az elrendezésben, így a frissen kisült húsnak pillanatok alatt elővarázsolhatsz egy tiszta tányért az edényszárító tálcáról is, nem kell a fiókokban keresgélned.
Howa tipp: te is azonnal ezt a kamraszekrényt akarod majd, ha megtudod, hogy a tartós élelmiszerek mellett összes lábosod és edényed is kényelmesen elfér benne. Méreteit ráadásul te szabhatod meg, így a legkisebb konyhában is jó szolgálatot tesz majd.
Varázsolj otthonos hangulatot egy konyhaszigettel
Mihez kezdj az L-alakú kialakításnak köszönhetően fennmaradó szabad térrel? Építs ki egy konyhaszigetet, válassz hozzá pár ízléses bárszéket, és máris kaptál egy hangulatos kis reggeliző sarkot. Az itt elfogyasztott közös reggelik a családi élet egyik fő színterévé teszik majd L-alakú konyhádat.
Te is beleszerettél ebbe az egyszerű, de praktikus elrendezésbe és már a konyhasziget színén gondolkozol? Kérj ingyenes ajánlatot, és segítek megtervezni álmaid konyháját »